اخبار, ارز دیجیتال, ماینینک

استفاده از سرور ابری برای ماینینگ

استفاده از سرور ابری برای ماینینگ

استفاده از سرور ابری برای ماینینگ

یک دادگاه فدرال کیفر خواست مهندس نرم افزار سابق آمازون را به هک سرور های Capital one  متهم کرد. بین ماه های مارچ و جولای سال 2019 ، طبق اخبار منتشر شده paige Thompson  به حدود 30 سرور موسسات مختلف که توسط یک کمپانی پردازش ابری ناشناس دارای تقریبا حساب 100 میلیون کاربر ، مدیریت میشد دسترسی پیدا کرد.

هنگامی که Thompson قصد فروش اطلاعات بدون هیچ نشانه ای داشت از قدرت پردازش این سرورها برای ماین ارز دیجیتال استفاده کرد. طبق کیفر خواست ، Thompson از فایر وال های آسیب پذیر برای دسترسی به سرورهای پردازش ابری استفاده کرده است.

او باید نسخه دیگری از اطلاعات را در سروری که در خانه خود داشت نگه داری میکرد ، و رد خود را با استفاده از Tor browser پنهان میکرد. طبق نوشته های وکلای دادستان Steven Masada و Andrew Friedman “این روش برای دسترسی به سرور کاربران و استفاده به نفع خود مورد استفاده قرار میگرفت”

استفاده از سرور ابری برای ماینینگ

پردازش ابری

 

اتهامات Thompson

Thompson به گزارش کلاه برداری بزرگ خود در توییتر واکنش نشان داد. در یک نقطه ، Thompson  ، زیر یک نام مستعار مسیج هایی را به مرجع رمزنگاری یک slack channel قرار داد. ” من به زودی دوباره استخدام میشوم و اگر یک همکار داشتم میتوانستم از آن ها در پروژه رمزنگاری خودم استفاده و خود در خانه بمانم ” بر اساس گزارش یکی از کارمندان Frobes ، توماس بروستر ، این جمله نمونه یکی از این پیام ها بود.

یکی دیگر از پیام های او ” بنا به دلایلی من تعداد قابل توجهی از ماینرها را به طور هم زمان از دست دادم ، بنابراین فکر میکنم کسی به شبکه من دسترسی دارد.” مراجع قانونی بعد از اینکه Thompson  اطلاعات مربوط به سرقتش را روی GitHub درباره سرورهای اجاره ای Capital one به اشتراک گذاشت ، مطلع شدند.این کیفر خواست همچنین به سه قربانی بینام از جمله یک سازمان دولتی ، یک شرکت ارتباط راه دور خارج از امریکا و یک نیز اشاره میکند.

در صورت اثبات ، این اتهامات 25 سال زندان ، که شامل 2 فقره کلاه برداری در شبکه و 2 فقره کلاهبرداری رایانه ای میباشد ، به همراه خواهد داشت. به علاوه ، از Thompson خواسته شده تا دستاوردهایی که از این راه کسب کرده از بین ببرد یا دارایی های معادل از او مصادره میشود.
فروشگاه تهران ماینر تا اطلاع ثانویه هیچ گونه فعالیتی در زمینه خرید ماینر ندارد ، اما بخش خدماتی شامل تعمیر ماینر ، راه اندازی فارم و…. همچنان آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز میباشد.

منبع

Coindesk

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *